str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

11 października 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  forum

Kalkulatory
Ile wyniosą twoje składki na ZUS?
Jakie raty kredytu będziesz spłacał?
Ile wyniesie twoja zaliczka na podatek?
Oblicz odsetki od zaległości podatkowych

Wszystkie   

Znajdź
Przetargi
Biuro rachunkowe
Dostawcę usług internetowych
Firmę leasingową
Brokera ubezpieczeniowego
Agenta ubezpieczeniowego
Instytucję publiczną

Słownik finansowy

 Wzory dokumentów

Porady i strategie
Jaki rodzaj połączenia z internetem wybrać?

Możliwości jest kilka, zawsze jednak będziesz wybierać pomiędzy jakością i ceną.

Zacznijmy od najprostszej, czyli modemu analogowego. Modem podłączony do sieci telefonicznej łączy z internetem z prędkością 56 kbps (tylko przy odbiorze danych i to wtedy, gdy po drugiej stronie wysyła je specjalny modem, jeżeli nie, a także przy wysyłaniu danych, możesz się spodziewać najwyżej 33,6 kbps). Wadą modemu jest właśnie mała szybkość przesyłu i to, że zajmuje linię (jeżeli masz jedną, w trakcie "sesji internetowej" nikt się do firmy nie dodzwoni). Do jego zalet można zaliczyć niską cenę urządzenia, łatwość obsługi i rozliczanie za rzeczywiste impulsy.

Znacznie lepsze parametry daje już modem cyfrowy (ISDN). Najczęściej umożliwia on dwa cyfrowe kanały o szybkości 64 kbps każdy. Przez jeden kanał możesz prowadzić zwykłe rozmowy telefoniczne, przez drugi korzystać z internetu. Możesz także zintegrować obydwa kanały i przesyłać dane z dwukrotnie wyższą (128 kbps) szybkością. Modem cyfrowy najlepiej sprawdza się w firmach, gdzie pełni rolę awaryjnego łącza internetowego lub okazjonalnego łącza internetowego. Koszty instalacji ISDN nie są wysokie, dlatego też warto polecić go firmie, w której korzystałoby się z modemu analogowego, a dzięki cyfrowemu koszt będzie nieco mniejszy, uzyska się dodatkowy kanał i, co także ważne, kilka numerów wewnętrznych.

Istnieje także możliwość zakupu neostrady w TP SA. Neostrada tp jest to szybki dostęp do internetu bez blokowania linii telefonicznej. Klienci mają do wyboru różne opcje usługi - począwszy od neostrady tp 256 aż do 6144 kbps. Koszt usługi waha się od 37 do 139 zł. Osoby nie posiadające linii telefonicznej TP musza jednak doliczyć opłatę za utrzymanie linii.

Kiedy neostrada nie wystarcza, powinno się wydzierżawić stałe łącze. Jego szybkość wynosi przynamniej 256 kbps, a może przekraczać nawet 10 Mbps. Za szybkość tą i pewność łącza zapłacisz przynamniej kilkadziesiąt złotych na miesiąc.

Równie szybkie połączenie możesz uzyskać za pomocą łącza radiowego. O jego popularności nie decyduje jednak tylko prędkość, ale przede wszystkim możliwość dostarczenia połączenia tam, gdzie nie ma fizycznych kabli telekomunikacyjnych (obszary słabo zaludnione, ale nierzadko także stare centra miast). Koszty połączenia radiowego mogą być porównywalne z klasycznym łączem dzierżawionym.

Pełny przegląd dostawców internetu zawiera nasza wyszukiwarka ISP.

Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009