str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

24 września 2023
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  forum

Kalkulatory
Ile wyniosą twoje składki na ZUS?
Jakie raty kredytu będziesz spłacał?
Ile wyniesie twoja zaliczka na podatek?
Oblicz odsetki od zaległości podatkowych

Wszystkie   

 Wzory dokumentów

Gorące tematy
21.07.2016Deklaracje VAT-7/7K za czerwiec/II kwartał 2016 - sprawdź, czy wysyłasz do właściwego urzędu skarbowego
Jak już informowaliśmy w czerwcu br., aktualna wersja programu Elfin Mała Firma (2.6.1) począwszy od rozliczeń za czerwiec/II kwartał 2016 roku korzysta z nowych wzorów deklaracji VAT-7(16)/VAT-7K(10). Jednak zgodnie z przepisami wprowadzającymi nowe formularze, rozliczenie miesiąca czerwca/II kwartału 2016 jest możliwe także na wcześniejszych wzorach deklaracji VAT-7(15)/VAT-7K(9), dostępnych w poprzedniej wersji programu (2.6.0). Dopiero od rozliczenia za lipiec/III kwartał 2016 roku będzie można używać już tylko nowych wzorów deklaracji, w związku z czym aktualizacja do najnowszej wersji programu konieczna będzie najpóźniej w sierpniu (w przypadku rozliczenia miesięcznego VAT) lub nawet październiku br. (w przypadku rozliczenia kwartalnego).

Jednocześnie przypominamy, że w związku ze zmianami w ustawie o VAT, wprowadzonymi ustawą z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2015 poz. 1649), od początku 2016 roku osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą składają deklaracje VAT-7/7K do urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, a nie, jak wcześniej, ze względu miejsce prowadzenia działalności (wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu). Zatem jeśli jednoosobowa działalność gospodarcza jest wykonywana w innej lokalizacji niż miejsce zamieszkania przedsiębiorcy, to należy upewnić się, czy miejsca te nie podlegają różnym urzędom skarbowym. Jeśli tak, trzeba dokonać zmiany urzędu skarbowego na właściwy - w programie Elfin Mała Firma wystarczy zmienić przypisanie w danych firmy (menu Plik - Zmień dane firmy).
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2023 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009