str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

17 października 2021
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum

Co chcesz ubezpieczyć?
odpowiedzialność cywilną
należności i zobowiązania finansowe
mienie w transporcie
pracowników
produkt
siebie

Dobrze wiedzieć
flexa
franszyza
cesja polisy
wartość odtworzeniowa
wartość księgowa
sumy stałe/zmienne
pierwsze ryzyko
zasada proporcji

 Prezentacja Towarzystw
 Według rodzaju ubezpieczeń
 
Słownik finansowy
Porady i strategie
Jakie korzyści daje ubezpieczenie w formie pakietu
Pakiet to proponowany przez towarzystwo wybór kilku rodzajów ubezpieczeń, gwarantujący kompleksowe ubezpieczenie majątku, działalności i pracowników firmy.
Najczęściej ma formę zestawienia ujętego w ramy wspólnych Ogólnych Warunków Ubezpieczeń (OWU). Pakietem można nazwać również zbiór ubezpieczeń zawartych w jednym towarzystwie na podstawie odrębnych OWU, ale z zastosowaniem zniżek premiujących wybór kilku rodzajów ubezpieczeń.

Podstawowe zalety tej formy ubezpieczenia sprowadzają się do następujących korzyści:

  1. Jesteś ubezpieczony w jednym towarzystwie - obsługuje cię jeden agent, który ma szansę dobrze poznać specyfikę działania twojej firmy i optymalnie dopasowywać do niej warunki wszystkich zawieranych ubezpieczeń. Jesteś dla agenta cennym klientem, a więc dba o ciebie na każdym etapie realizacji umowy ubezpieczenia, co jest szczególnie ważne w momencie wystąpienia szkody.
  2. Uzyskujesz znacznie wyższe zniżki niż zawierając każde z ubezpieczeń osobno - oszczędność może wynieść nawet 50% ogólnej kwoty składek. Często zdarza się, że dla klientów objętych pakietem towarzystwa stosują dodatkowe zniżki na inne - nie wchodzące w skład pakietu - rodzaje ubezpieczeń (np. AC i OC komunikacyjne).
  3. Towarzystwo elastycznie podchodzi do nietypowych rozwiązań - ubezpieczając się kompleksowo, masz dużo większą szansę na wprowadzenie do umowy ubezpieczenia niestandardowych postanowień. Mogą one dotyczyć np. automatycznego rozszerzania ochrony ubezpieczeniowej na nowe lokalizacje lub nowo nabyte mienie, możliwość uzyskania bezspornej części odszkodowania w niedługim czasie po wystąpieniu szkody, itp.
  4. Pewne rodzaje ochrony ubezpieczeniowej możesz otrzymać za darmo - wybierając określony zestaw ubezpieczeń, możesz w niektórych towarzystwach otrzymać "bonusy" w postaci dodatkowej, bezskładkowej ochrony ubezpieczeniowej. Może być ona rozszerzona na:
  • utratę mienia osobistego pracowników
  • stłuczenie szyb i innych elementów szklanych
  • koszt odtworzenia danych komputerowych
  • koszt odtworzenia dokumentów, wzorów, modeli
  • koszty zabezpieczenia i ewakuacji mienia, mającego na celu zmniejszenie strat
  • koszty uprzątnięcia pozostałości po szkodzie

Uwaga: Jeśli otrzymujesz jakikolwiek rodzaj ochrony ubezpieczeniowej za darmo - sprawdź dobrze na jakich odbywa się to warunkach. Zazwyczaj "gratisowe" ubezpieczenia mają nisko określone limity odszkodowań (sumy ubezpieczenia) i mogą nie zapewnić ci spodziewanego pokrycia strat w momencie wystąpienia szkody.

Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2021 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009