str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

26 września 2021
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum

Kalkulatory
Ile wyniosą twoje składki na ZUS?
Jakie raty kredytu będziesz spłacał?
Ile wyniesie twoja zaliczka na podatek?
Oblicz odsetki od zaległości podatkowych

Wszystkie   

Znajdź
Oferty B2B
Przetargi
Biuro rachunkowe
Dostawcę usług internetowych
Firmę leasingową
Brokera ubezpieczeniowego
Agenta ubezpieczeniowego
Instytucję publiczną

Słownik finansowy

 Wzory dokumentów

Elfin radzi
Firmowy serwis www - krok po kroku

Korzystając z naszych wskazówek uczynisz swoją firmę w pełni obecną w sieci, tzn. przygotujesz i udostępnisz jej witrynę internetową. Cały proces budowy firmowego serwisu www to trzy nieskomplikowane etapy.

I. Skontaktuj się z ISP

ISP (Internet Service Provider) to podmiot, który, jak nazwa wskazuje, dostarcza internet. W zależności od konkretnej firmy oznacza to:

  • połączenie z internetem (szeroki wybór łączy, od komutowanych po satelitarne),
  • hosting (miejsce dla twojej firmy na serwerze ISP),
  • usługi dodatkowe, w szczególności rejestracja domen oraz webmastering (projektowanie i wykonywanie stron www).

Teoretycznie nie musisz korzystać z usług providera - wtedy sam u siebie stawiasz serwer www (może nim być jeden z komputerów firmowych) i łączysz go z siecią (w najprostszym wypadku przez modem).

Z całym przekonaniem należy jednak to ostatnie rozwiązanie odradzać. Po pierwsze, musisz się więcej na całej sprawie znać. Po drugie, serwis twojej firmy będzie mniej odporny na ataki zewnętrzne (ISP o ochronę serwerów dbają szczególnie) i co najważniejsze, korzystanie z usług ISP w porównaniu z trzymaniem serwera u siebie nie jest wcale droższe.

W naszej wyszukiwarce znajdziesz ISP działających w twojej miejscowości.

II. Zyskaj tożsamość - zarejestruj domenę

Żeby zaprezentować się w internecie we własnym imieniu musisz to imię uzyskać. Imię w internecie to adres, inaczej domena internetowa.

Najczęściej w skład domeny wchodzą: nazwa podmiotu oraz części określające kraj jego pochodzenia i rodzaj prowadzonej działalności. Przykładem domeny jest www.nazwa.com.pl, która określa adres podmiotu prowadzącego działalność komercyjną (człon com) i zarejestrowanego w Polsce (pl).

Chcąc zaoszczędzić ci wykładów na temat wszystkich rodzajów i znaczeń domen internetowych, radzimy krótko: wybierz domenę, która zawiera nazwę twojej firmy oraz człon pl. Wprawdzie na świecie w domenach firm wykorzystuje się domeny funkcjonalne, np. com, biz, net...itd., ale w Polsce najczęściej się z nich rezygnuje. Nie ma co iść pod prąd, jeżeli twoja firma nazywa się AAAA, powinieneś wybrać dla niej domenę www.aaaa.pl, ktoś kto nie zna adresu twojej firmy właśnie taki wpisze jako pierwszy w przeglądarce. Jedynie kiedy taka domena jest już zajęta powinieneś poszukać nieco dalej - spróbować z www.aaaa.com.pl, zmienić nieco człon główny, np. na: www.4a.pl itd.

Na naszych stronach możesz sprawdzić, czy wybrana przez ciebie domena nie jest już zarejestrowana przez kogoś innego.

Gdzie można zarejestrować domenę? Zasadniczo rejestracją domen w Polsce zajmuje się NASK. Na jego stronach ( www.nask.pl ) znajdziesz odpowiednie formularze i będziesz mógł zarejestrować domenę. Rejestrację domen umożliwiają także komercyjne serwisy, a często może to za ciebie uczynić twój ISP.

III. Zrób stronę

Na naszych stronach znajdziesz rady, komu powierzyć wykonanie firmowej strony www i co powinno się na niej znaleźć.

Dysponując plikami swojego serwisu powinieneś zapoznać się z instrukcją ich przenoszenia na serwer www, dostarczoną ci przez ISP.

ISP powinien ci wyjaśnić w jaki sposób będziesz postępował chcąc zaktualizować serwis firmowy, a także jakie dodatkowe usługi możesz u niego zamówić. W ofercie providerów jest wiele przydatnych narzędzi np. statystyki odwiedzin twojej strony.

Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2021 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009