str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

26 września 2021
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum

Kalkulatory
Ile wyniosą twoje składki na ZUS?
Jakie raty kredytu będziesz spłacał?
Ile wyniesie twoja zaliczka na podatek?
Oblicz odsetki od zaległości podatkowych

Wszystkie   

Znajdź
Oferty B2B
Przetargi
Biuro rachunkowe
Dostawcę usług internetowych
Firmę leasingową
Brokera ubezpieczeniowego
Agenta ubezpieczeniowego
Instytucję publiczną

Słownik finansowy

 Wzory dokumentów

Porady i strategie
Do czego może mi się przydać poczta elektroniczna?

Poczta elektroniczna umożliwia nam aktualnie najszybszy kontakt ze znajomymi, kontrahentami lub klientami. Począwszy od zwykłej korespondencji, poprzez wstępną negocjację kontraktu lub przesłaniu oferty, a na możliwości przesłania plików tekstowych, graficznych bądź programów kończąc.
Oczywiście liczy się także niski koszt tego sposobu korespondencji. Wyobraź sobie, że wysyłając e-mail zapłacisz jedynie za połączenie (i to jeżeli koszt twojego połączenia zależy od ilości impulsów), bez względu na to czy wysyłasz lakoniczną odpowiedź, czy list z dwustustronicowym dokumentem w załączeniu. Wysyłając "konwencjonalny" list, czy paczkę zapłacisz za każdym razem od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Kolejna zaleta to fakt, że nasz list możemy przesłać do kilkunastu osób jednocześnie i w bardzo krótkim czasie otrzymać odpowiedź.
Ponadto, za pomocą poczty elektronicznej oszczędzamy czas na zdobycie informacji od naszych współpracowników, klientów lub partnerów.

Następna możliwość poczty elektronicznej to ułatwienie pracy w grupie: pomysły, sugestie czy ostateczne decyzje członkowie grupy mogą przesyłać pocztą elektroniczną, co nie zmusza ich do pracy w tym samym czasie, a co najistotniejsze w tym samym miejscu. Dzięki poczcie elektronicznej rozwinęła się w ogóle dziedzina dotycząca zarządzania zadaniami.

To najważniejsze zalety poczty elektronicznej. Należy wspomnieć także o tym, że w chwili obecnej istnieje już możliwość przesłania za pomocą poczty elektronicznej deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego.

Podziel się swoimi doświadczeniami na forum.

Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2021 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009