str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

1 sierpnia 2021
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum
Gorące tematy
Kalendarium 26 lipca - 1 sierpnia 2021 r.26.07.2021
Ważne terminy dla prowadzących działalność gospodarczą
Minimalne podstawy i składki ZUS na rok 202129.01.2021
Począwszy od rozliczenia za styczeń 2021 r. następuje zmiana minimalnych postaw i składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Podwyżka składek dotyczy zarówno dotychczasowych jak i nowych przedsiębiorców
Zmiana wysokości wynagrodzenia minimalnego w 2021 roku25.01.2021
Od 1 stycznia 2021 r. rośnie minimalne wynagrodzenie za pracę i minimalna stawka godzinowa
więcej >
Polecamy

Odwrotne obciążenie oraz transakcje zagraniczne w Małej Firmie

W wersji 2.5.0 programu Elfin Mała Firma wprowadzona została obsługa nowych rodzajów transakcji: odwrotnego obciążenia (m.in. obrót złomem i stalą) oraz transakcji zagranicznych, w tym wewnątrzwspólnotowego nabycia i dostawy towarów, importu usług, sprzedaży poza terytorium kraju oraz importu i eksportu towarów. Więcej

Porady i strategie
Odsetki od należności w podatkowej księdze przychodów i rozchodów
Jak w podatkowej księdze przychodów i rozchodów ująć odsetki od należności?
Przedawnienie roszczeń w praktyce
Przedawnienie roszczeń to bardzo specyficzna instytucja, której celem jest urealnienie stanu prawnego w stosunku do rzeczywistych stosunków gospodarczych poprzez zwolnienie dłużnika z obowiązku spełnienia świadczenia, którego wierzyciel i tak nie dochodzi.
Jak prawidłowo wskazać nazwę przedsiębiorcy?
Wydatki na drobny poczęstunek dla klientów a koszty reprezentacji
Czy wydatki na drobne poczęstunki dla klientów stanowią koszty uzyskania przychodu?
Doskonały symbol
Prawdziwą sztuką w kreacji komunikatu jest stworzenie takiej jego konstrukcji, która zapewnia mu skuteczne brzmienie. Dlatego tak ważne jest zarówno co chcemy przekazać jak i sposób w jaki właściwą treść przedstawiamy czyli zwyczajnie forma. Jest ona elementem komunikacji z otoczeniem, każda organizacja bowiem funkcjonuje dzięki wymianie informacji. Firmy musza przecież reagować na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu, aby stale ewoluować. Informacje napływające od konkurencji, konsumentów, part
Kiedy opłaca się zabić "markę"?
Likwidacja marki wydaje się przedsięwzięciem absurdalnym. A jednak historia zna takie przypadki. Co stoi za takimi decyzjami? Czy nowa linia lotnicza w portfelu firmy Lufthansa zamieni jedną z marek niemieckiego przewoźnika?
Jak chronić swój majątek przed przyszłymi wierzycielami?
Prawo polskie oferuje wierzycielom rozliczne środki zabezpieczania roszczeń oraz ochrony przed nieuczciwymi dłużnikami. Do zabezpieczania roszczeń majątkowych używa się hipotek, zastawów, weksli, awali, poręczeń cywilnych, gwarancji bankowych oraz gwarancji ubezpieczeniowych.
Jak skutecznie zabezpieczyć tudzież przekazać majątek następcom prawnym przy minimalnym obciążeniu podatkowym?
Wcześniej czy później każdy przedsiębiorca, któremu szczęśliwie udało się zbudować rentowne i znaczące przedsiębiorstwo zada sobie pytanie - co dalej? W jaki sposób, zabezpieczyć zgromadzony majątek.
więcej >
Zaproszenie do działów
Finanse
Najczęściej spotykanym powodem upadku firmy jest niewystarczające finansowanie. Jak tego uniknąć? Skąd najszybciej pozyskasz pieniądze, gdzie kosztuje to najmniej? Czy odsetki to jedyny koszt, który zapłacisz?
Podatki i ZUS
Jak rzetelnie płacić najniższe podatki? Wybierz optymalny wariant opodatkowania firmy. Czy możesz skorzystać z prostszego ryczałtu? Pamiętaj o składkach na ZUS, może opłaca się zmniejszyć ich kwotę?
Ubezpieczenia
Chcesz spać spokojnie? Ubezpiecz swoją firmę. Kiedy jej ochrona będzie pełna? Pomyśl o pracownikach i wreszcie o sobie. Wysyłasz towar za granicę, czy musisz go ubezpieczyć dodatkowo? Kiedy można "zarobić" na ubezpieczeniu?
Twoja firma
Masz dość pracy na etacie, a może zostałeś zwolniony - zobacz jak założyć własną firmę. Jaka forma prawna w twoim przypadku będzie najlepsza? Nie wiesz jak napisać biznes plan, zrobić własną stronę w internecie i założyć konto - skorzystaj z naszych porad.
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2021 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009