str. główna
ELFIN.PL

Wskaźniki i stawki
Składki ZUS
Dokumenty

17 października 2021
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
finanse  ubezpieczenia  podatki i ZUS  twoja firma  praca  oferty B2B  forum
Logo Jupiter 2020
Logo Mała Firma
PRAKTYCZNY PROGRAM DO ZARZĄDZANIA

Kalkulatory
Ile wyniosą twoje składki na ZUS?
Jakie raty kredytu będziesz spłacał?
Ile wyniesie twoja zaliczka na podatek?
Oblicz odsetki od zaległości podatkowych

Wszystkie   
Encyklopedia Prawa
Słownik finansowy

 Wzory dokumentów

Porady i strategie
Inkubatory

Dla podmiotów małych, często w sferze planów (tzw. start-up' ów), takich, którym na początek wystarcza kilkaset tys. dolarów dobrym wyjściem może być tzw. inkubator.

Od tego rodzaju inwestora można oczekiwać nie tylko pieniędzy, ale także, co w przypadku małych podmiotów jest dosyć cenne, wyposażenia w niezbędny sprzęt, know- how, konsultacji specjalistów, dostępu do rynku. Dlatego też inkubatory bardzo często są spółkami, czy funduszami podmiotów niefinansowych, np. producentów oprogramowania, czy sprzętu komputerowego, które oprócz pieniędzy mogą wnieść wartość dodaną.

Idea działania inkubatorów jest dosyć prosta - sprawdzić jak największą liczbę dobrze rokujących pomysłów, dać kilku szansę i po pewnym czasie rozwinąć lub odsprzedać te, które szansę potrafiły wykorzystać, a resztę spisać na straty.

Warunkiem wydania przez inkubator nawet niewielkich pieniędzy na dany projekt jest wiara w pomysłodawców projektu .

Pomoc inkubatorów najbardziej sprawdza się w przypadku projektów z dziedziny nowych technologii. W ich przypadku nie jest konieczne wyposażenie w ogromny majątek, często pomysłodawcy godzą się oddać udział w kapitale spółki za parę miesięcy dzierżawy sprzętu, darmowy konsulting informatyczny, czy dostęp do szerszego rynku. Stąd też cała fala e-inkubatorów powstała na świecie w związku z internetową gorączką przełomu wieków.

Fala ta dotarła zresztą do Polski. W kraju działa kilka podmiotów, które można uznać za inkubatory. Ich listę przedstawiono niżej.


Zanim skontaktujesz się z inkubatorem, zobacz jak przygotować się do tych rozmów, a także jakie są ich etapy, jak napisać memorandum inwestycyjne i przygotować klauzulę poufności danych.

Jeżeli twoja firm wymaga znacznego kapitału powinieneś raczej zwrócić się do funduszy venture capital / private equity, albo wejść na giełdę .

Inkubatory działające w Polsce:

Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Wskaźniki i stawki Składki ZUS Oferty biznesowe Kalkulator odsetkowy Wzory dokumentów Oferty pracy Program dla małych firm
Copyright © 2000-2021 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009